آموزش تشخیص خرابی دولوپر | نمایندگی شارپ | فروش انواع کپی شارپ | کپی شارپ |شارپ

آموزش تشخیص خرابی دولوپر

دولوپر مواد مصرفی دستگاه فتوکپی شارپ است که در کنار تونر، تاثیر بسیاری بر کیفیت چاپ می گذارد. این ماده که تحت عنوان پودر سنگین (Developer) هم شناخته می‌شود، تونر را به سطح درام منتقل کرده و به این ترتیب در بهبود فرایند کپی تاثیرگذار است.

آموزش تشخیص خرابی دولوپر

اگر پودر سنگین (Developer) کیفیت لازم را نداشته باشد و یا مخزن آن یعنی تانک دولوپر دچار ایراد شود، کیفیت چاپ در دستگاه کپی شارپ شما به شدت کاهش خواهد یافت. تعمیر دولوپر دستگاه کپی زمانی انجام می شود که ریزش دولوپر اتفاق افتاده باشد و یا اینگه کیفیت چاپ شما در پرینت و یا کپی افت کرده باشد. همچنین اگر تانک دولوپر ایرادی داشته باشد باید در اسرع وقت آن را تعمیر کرد. تشخیص این که دولوپر نیاز به تعمیر دارد یا تعویض، بر عهده تعمیرکارانی است که در حوزه تعمیرات فتوکپی شارپ تجربه دارند. در ادامه نکات مهم و کاربردی را در خصوص تعمیر دولوپر دستگاه کپی شارپ مطالعه خواهید کرد. در صورت نیاز به خدمات تخصصی تر هم می توانید از تیم کارشناسی حاضر در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی شارپ (شارپ سیستم) کمک بگیرید.

تعمیر دولوپر دستگاه کپی شارپ

اساسا تعمیر دولوپر زمانی باید انجام شود که این ماده دچار کاهش کیفیت شده باشد.
دولوپر با توجه به مدل دستگاه و نوع دولوپر (طرح یا فابریک) هر 50000 برگ نیاز به تعویض دارد.
اگر تانک دولوپر ایرادی داشته باشد، قطعا کیفیت چاپ به شدت مختل خواهد شد. تانک دولوپر شامل قطعاتی از قبیل مگنت، همزن مارپیچ، بوش، دنده درایو، سنسور و … می باشد.
یکی دیگر از مهم ترین مشکلاتی که تعمیر دولوپر دستگاه کپی شارپ را ضروری می کند، مخلوط شدن مواد اضافه (گرد و غبار، پرزهای کاغذ و…) با این ماده است.
مشکل دیگر استفاده بلند مدت و عدم تعویض به موقع دولوپر است که تبعات سنگینی هم به دنبال دارد.
دولوپر یک ماده مصرفی است اما عمر مشخصی داشته و پس از پایان تاریخ انقضا باید تعویض شود.
به تعویق افتادن زمان تعویض این ماده، می تواند زمینه ساز بروز مشکلاتی از قبیل تونر ریزی در دستگاه کپی شارپ شده و به این ترتیب، کیفیت چاپ کپی شما را به شدت کاهش دهد. پس از به پایان رسیدن عمر مصرفی دولوپر دیگر امکان تعمیر وجود نداشته و باید در اسرع وقت آن را با دولوپر جدید و ترجیحا فابریک جایگزین کنید.

تعویض دولوپر کپی شارپ

تعمیر دولوپر دستگاه کپی همیشه امکان پذیر نیست و گاهی چاره ای جزء تعویض آن باقی نخواهد ماند.
وقتی عمر این ماده تمام شود، حتی اگر خود دولوپر مصرف نشده باشد باید آن را تعویض کنید.

اگر دستگاه کپی شارپ شما مدت طولانی با دولوپر فاسد یا تاریخ گذشته کار کند دیگر نمی توانید چاپ با کیفیت و خوبی در آن مشاهده کنید.
از طرفی این مساله ممکن است روی سایر اجزاء دستگاه نیز تاثیر منفی و مخرب گذاشته و عملکرد آنها را مختل سازد. تعویض دولوپر دستگاه کپی شارپ کار چندان سختی نیست، اما نکاتی دارد که اگر به درستی رعایت نشوند، مشکلاتی در روند کار چاپ ایجاد خواهد کرد. همکاران ما در نمایندگی تعمیرات فتوکپی شارپ (شارپ سیستم) به شما کمک می کنند که این کار را به خوبی و صحیح انجام دهید. تیم تعمیرات کپی شارپ  با توجه به مدل دستگاه دولوپر مناسب آن را تهیه کرده و عملیات تعویض دولوپر را به نحو احسن انجام می دهند.

نکات تعویض دولوپر فتوکپی

همانطور که اشاره کردیم تعویض دولوپر فتوکپی شارپ فرایند چندان سختی نیست و اگر نکات آن را رعایت کنید، می توانید به درستی این ماده را تعویض نمایید. اولین نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که این ماده به صورت فیزیکی مصرف نمی شود؛ یعنی در زمان مشخصی کیفیت خود را از دست داده و نیاز به تعویض خواهد داشت. مساله دیگر این است که با توجه به تاثیر بالای این ماده در کیفیت چاپ، حتما باید در زمان مشخص تعویض شود.
دستگاه های فتوکپی شارپ به هیچ عنوان نباید با دولوپر فاسد و تاریخ گذشته کار کنند.
در صورت استفاده از دولوپر معیوب مصرف تونر به شدت افزایش پیدا کرده و مشکلی تحت عنوان تونر ریزی اتفاق خواهد افتاد که باعث آسیب زدن غلطک های استوپر، کثیف شدن لیزر خرابی شارژر MC می شود.

در نهایت پیش از آموزش تشخیص خرابی دولوپر دستگاه کپی شارپ یا تعویض آن باید بدانید که گرما و رطوبت زیاد، کیفیت دولوپر را به شدت کاهش می دهد و با چسبیدن ذرات تونر به یکدیگر، مشکلاتی را به وجود خواهد آورد. بنابراین بهتر است که برای جلوگیری از خرابی و بروز مشکلات بیشتر، دولوپر را در محیط بدون رطوبت و خشک نگهداری کنید.

نمایندگی کپی شارپ

نمایندگی دستگاه کپی خود را همگام و همسو با مشتری می داند. این یک شعار نیست و پس از اولین مراجعه خود به شارپ سیستم، نمود عینی آن را مشاهده خواهید کرد. این مجموعه، با به خدمت گرفتن جمعی از متخصصین فعال در حوزه تعمیرات ماشین های اداری، خدمات قابل توجهی را در این زمینه به کاربران ارائه می دهد. انواع دستگاه های فتوکپی اداری و صنعتی از کلیه برندها در این نمایندگی پذیرش شده و پس از طی عملیات عیب یابی، به صورت تخصصی تعمیر می شوند.
این مرکز عهده دار وظیفه تعمیر کلیه دستگاه های کپی شارپ در تخصصی ترین سطح بوده و خود را متعهد به ارائه با کیفیت ترین خدمات به کاربران می داند. در همین راستا نیز وظیفه تعمیر کپی شارپ بر عهده جمعی از مجرب ترین تکنسین های این حوزه گذاشته شده که قادر به تعمیر محصول مورد بحث، بدون نقص و ایراد می باشند.

سایر ایراد و خطاهای مربوط به تانک دولوپر و کاتریج تونر کپی شارپ

 کپی شارپ علامت نداشتن پودر تونر را نشان می دهد ولی کار می کند.
 کپی شارپ خطای 2F می زند و کار نمی کند.
 کپی شارپ خطای CH چشمک زن می دهد و عمل نمی کند.
کپی شارپ پودر ریزی تونر دارد.
کپی شارپ  پودر ریزی دارد و صدای بلندی می دهد.
 کپی شارپ مشکل دولوپر ریزی دارد.
 کپی شارپ خطای 2F با ثانویه ۴۰ می زند.
کپی شارپ روی کاغذ تصویر زمینه تیره می اندازد.
 کپی شارپ صدای بلندی می دهد و سفید چاپ می نماید.
 کپی شارپ Ready نمی شود و چراغ Start روشن نمی شود.
راه حل هایی که شرکت شارپ سیستم بعنوان مرکز تعمیرات کپی شارپ برای حل مشکلات ایجاد شده برروی دستگاه کپی شارپ (آموزش تشخیص خرابی دولوپر) با توجه به استانداردهای نمایندگی Sharp global مطرح می کند به شرح زیر می باشد:

 کپی شارپ علامت نداشتن پودر تونر را نشان می دهد ولی کار می کند:

 وقتیکه کپی شارپ علامت مثلث را نشان می دهد و بصورت چشمک زن در می آید اما هنوز کپی آماده برای کار و عملیات کپی و پرینت امکان پذیر می باشد احتمالا پودر تونر در حال تمام شدن است و باید کاتریج تونر شارژ یا تعویض شود.

 کپی و پرینتر شارپ خطای F2 می زند و کار نمی کند:

 خطای F2 در کپی شارپ نشانه سوخته شدن چیپ ست و پایان پودر تونر می باشد. باید کاتریج یا تونر و چیپ ست کپی شارپ را همزمان باهم تعویض کنیم. و در صورت رفع نشدن مشکل فوق در کپی باید تنظیمات کارخانه ای را توسط نمایندگی اصلی کپی شارپ و مرکز تعمیرات شارپ سیستم انجام داد.

کپی شارپ خطای CH چشمک زن می دهد و عمل نمی کند:

علامت CH چشمک زن در کپی شارپ به معنای اینست که یونیت دولوپر و یا تونر در دستگاه کپی شارپ اتصال ندارد و احتمال اینکه چیپ کپی اشتباه تعویض شده است.

کپی شارپ پودر ریزی تونر دارد:

بیشترین احتمال برای پر شدن ظرف ضایعات می باشد که باید کاملا تخلیه شود.

فتوکپی شارپ  پودر ریزی دارد و صدای بلندی می دهد:

دستگاه را خاموش کنید، بعد از آن ضایعات تونر را خالی نمائید و پس از آن یونیت درام سرویس شود.

کپی شارپ مشکل دولوپر ریزی دارد:

 دولوپر ریزی دستگاه کپی شارپ هم می تواند از عدم اتصال درام به کپی باشد.
جرقه زدن یکی از شارژرهای MC و TC  هم باعث ریزش دولوپر در دستگاه فتوکپی می شود.

  فتوکپی شارپ خطای F2با ثانویه ۴۰ می زند:

هنگامیکه کپی شارپ ارورF2 را میزند، باید پودر تونر را شارژ نمود و چیپست کاتریج را هم عوض کرد.

دستگاه کپی شارپ روی کاغذ تصویر زمینه تیره می اندازد:

خراب و فاسد بودن تونر شارژ، دولوپر و تنظیم نبودن طیف تانک دولوپر باعث ایجاد زمینه تیره همراه چاپ میشود.

کپی شارپ صدای بلندی می دهد و سفید چاپ می نماید:

گاهی درام کپی شارپ دنده خورد می کند که این مسئله باعث سفید گرفتن تصویر در کپی شارپ می شود. 

کپی شارپ Ready نمی شود و چراغ Start روشن نمی شود:

 احتمالا یکی از دنده های تانک دولوپر خراب شده و یا پودر تونر کپی تمام شده است.
ما در این مجموعه توانسته ایم با توجه به نیاز و سلیقه مشتری قطعاتی را ارائه دهیم که هم از نظر قیمت منصفانه باشد و هم اینکه دارای گارانتی 10.000 الی 50.000 برگ داشته باشد چون ما این ذهنیت را داریم که مشتری یک بار و درست هزینه کند امیدواریم که خاطرات خوبی را از خدمات ما در ذهن خود نگه دارید.
“با ثبت دیدگاههای خود ما را در ارتقاع هر چه بهتر آموزش تشخیص خرابی دولوپر یاری نمائید”

78 دیدگاه.

فهرست
error: !!! برای مشاوره لطفا با شماره 09128809893 تماس بگیرید
Call Now Button